Odpowiedz 
W6-2 lata `80 - Reaktywacja // zakończona
Autor Wiadomość
Wiatru   Offline
Szarpidrut
*******


Liczba postów: 2,342
Dołączył: Feb 2014
Post: #31
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
Fajna sprawa :) Ja myślałem, żeby zrobić mostek z pinami do Trubadura, bo i tak pewnie będę musiał coś przy nim zrobić
13-09-2017 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Konrad   Offline
Repairman
*******


Liczba postów: 4,320
Dołączył: Feb 2016
Post: #32
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
Pewnie że fajna, idę o zakład że Trubadur nabrałby wigoru po takim zabiegu.
Niestety muszę stwierdzić, że mostki defilowskie były dość szerokie, grube i do tego z materiału mało akustycznego tzn najczęściej z mahoniu co wszystko w sumie nie wpływa dobrze na brzmienie gitary.
13-09-2017 19:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
StaCh   Offline
Music man
****


Liczba postów: 2,656
Dołączył: Nov 2014
Post: #33
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
Byly duze bo mieli kiepski klej :-)) ktory na malej powierzchni by nie trzymal.
15-09-2017 08:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Konrad   Offline
Repairman
*******


Liczba postów: 4,320
Dołączył: Feb 2016
Post: #34
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
Czuję się w obowiązku postawić kropkę nad "i".
Prezentuję filmik gdzie można usłyszeć konkretnie ten egzemplarz.
Prywatnie powiem...ja tam się nie znam...ale dla mnie brzmi pięknie....

https://www.youtube.com/watch?v=9REMmyV0...e=youtu.be
12-10-2017 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wiatru   Offline
Szarpidrut
*******


Liczba postów: 2,342
Dołączył: Feb 2014
Post: #35
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
Widać, że gitara swoje przeszła, ale została dopieszczona, całokształt bardzo fajnie. Jakby zrobić jakiś "ślepy" test to chyba nikt by nie powiedział, że defil tak brzmi. Chociaż wolał bym sobie poplumkać i zobaczyć samemu :P Na żywo to zawsze inaczej niż przez mikrofony, karty dźwiękowe i głośniki. Szczególnie porównał bym sobie model lity i sklejkowy, tak na żywo, z takimi samymi strunami.
12-10-2017 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Konrad   Offline
Repairman
*******


Liczba postów: 4,320
Dołączył: Feb 2016
Post: #36
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
Powiem, że czuć różnicę...chociaż czarne W6 dużo nie ustępuje ale w czerwonym dźwięk jest pełniejszy, jakby bardziej zaokrąglony.
Niestety w tym momencie każde moje W6 ma inne struny....ciężko porównać, w jasnym w ramach eksperymentu założyłem jakieś "silvery" i powiem że w ogóle to nie brzmi...jakieś matowe, płytkie...
Czarne W6 natomiast ma cienkie 11-52 Bronzy Dadario też trochę w ramach eksperymentu i do tego pudła Bronzy 12-54 myślę, że bedą najlepsze, na fosforach było zbyt krzykliwe, brzmiało jak "druciak"
Po wielu próbach stwierdzam, że najładniej brzmiało czerwone W6 ze strunami phosfor-bronze 12-54. Martiny są ciut za grube jak dla mnie.
Reasumując w gitarze akustycznej struny mają bardzo wielki znaczenie, zarówno rodzaj jak i rozmiar.
W elektryku moim zdaniem ma to mniejsze znaczenie a brzmieniowo wręcz małe....
12-10-2017 15:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
StaCh   Offline
Music man
****


Liczba postów: 2,656
Dołączył: Nov 2014
Post: #37
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
No Konrad gratulacje sprzet byl w kiepskim stanie a teraz brzmi koncertowo. Draznia mnie tylko te swisty z przesuwania palcami po strunach ale tylko na szlifowanych jest to do zaakceptowania dla mnie. I jak wiesz nie lubie zbyt drucianego brzmienia bo gitara ma raczej niski stroj i powinna brzmiec pelnym dzwiekiem. Na zawartosc niskich tonow wplyw ma konstrukcja pudla rezonansowego i mocowanie strun. Jesli mostek jest jednoczesnie strunociagiem to efekt oddzialywania strun na pudlo sie dubluje.
12-10-2017 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Konrad   Offline
Repairman
*******


Liczba postów: 4,320
Dołączył: Feb 2016
Post: #38
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
Stachu, świst słychać ponieważ umiejscowienie mikrofonu było - jak było czyli ok 1 m od gitary bardziej od strony główki...prościutko w palce. Nagłaśnianie/zbieranie akustyka to temat "RZEKA" ale wiem że mikrofon być ok 40-50 cm od pudła lekko powyżej i z przodu górnej krawędzi otworu rezonansowego wtedy zbiera najlepiej.
Mikrofon który używam to Audio-Technica 2031 dedykowany do skrzypiec....ślicznie zbiera górę i środek raczej bas troszkę słabiej.
Brzmienie gitary akustycznej, to też temat rzeka, amerykański mistrz góru lutnictwa ERVIN SOMOGYI po 35 latach budowy gitar właśnie napisał 2 tomową książkę na ten właśnie temat. Budowniczowie w Defilu mam wrażenie ,że robili to co robili zupełnie nieświadomie, tak na zasadzie że coś tam rozebrali...podejrzeli...ale jaki to ma wpływ na brzmienie to dokładnie chyba nie wiedzieli...to cud, że ta gitara wytrzymała prawie 40 lat i brzmi tak jak brzmi :) Serio!!!
12-10-2017 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
StaCh   Offline
Music man
****


Liczba postów: 2,656
Dołączył: Nov 2014
Post: #39
RE: W6-2 lata `80 - Reaktywacja
Konrad ten swist slychac rowniez na gitarze elektrycznej bo w Sambie mam struny z okragla owijka i tez to slysze. Zakupilem ja rowniez ze strunami z okragla owijka i przy najblizszej mozliwosci wymienilem na szlifowane Presto.
Podstawa jakosci kazdego wyrobu niezaleznie z jakiej branzy sa badania podstawowe. Mowie to jako doswiadczony konstruktor i autor wynalazkow.
Bez tego mozna tylko bezmyslnie kopiowac cudze projekty w roznym skutkiem. Za czasow komuny nie bylo duzych nakladow na badania bo po co badac i wydawac pieniadze jak mozna skopiowac lub kupic licencje?
Takie bylo myslenie owczesnych wladz :-((
Gdyby jeszcze mikrofon byl typu wstegowego to wierniej oddawal by brzmienie. A tak zawsze musimy dolozyc w mysli korekte :-) ale to sa drogie urzadzenia q pojemnosciowe wymagaja zasilania "fantomowego" (niektore wstegowe tez).
12-10-2017 20:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: