Odpowiedz 
Wzmacniacze
Autor Wiadomość
StaCh   Offline
Music man
****


Liczba postów: 2,656
Dołączył: Nov 2014
Post: #251
RE: Wzmacniacze
Jak ide na Jam session to zazwyczaj mam tylko gitare i nie wiem do jakiego wzmacniacza przyjdzie mi sie podlaczyc Marshal, Fender czy jakis inny ktoregos z uczestnikow koncertu bo tak tez bywa. Nie mam rowniez czasu aby krecic galkami jak to robia niektorzy zawzieci, glosnosc ustawiam zazwyczaj potencjometrem gitary bo moja Samba ma zazwyczaj silniejszy sygnal niz poprzednik ktory gral przede mna i jakos brzmie w ogolnym halasie:-)
18-12-2023 15:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
reniY   Offline
Nowy Użytkownik
*


Liczba postów: 6
Dołączył: Dec 2023
Post: #252
RE: Wzmacniacze
Jestem z Radomia
20-12-2023 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
reniY   Offline
Nowy Użytkownik
*


Liczba postów: 6
Dołączył: Dec 2023
Post: #253
RE: Wzmacniacze
(18-12-2023 12:19)StaCh napisał(a):  Co to znaczy "moja stara jest zepsuta"? Czy gitara jest sprawna i elektronika w niej jest sprawna czy tez szukasz wzmacniacza do gitary? Wyrazaj sie jednoznacznie :-(
Miałem na myśli, że mój stary wzmacniacz gitarowy jest zepsuty i chcę kupić nowy. Myślę o wzmacniaczu Marshall
25-12-2023 09:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
StaCh   Offline
Music man
****


Liczba postów: 2,656
Dołączył: Nov 2014
Post: #254
RE: Wzmacniacze
Jesli myslisz o wzmacniaczu Marshall to planujesz potem zakupic jakies efekty na podloge?
Ludzie kupuja takie wzmacniacze podobno dla brzmienia :-) a potem maja na podlodzie pedalboard z kilkoma lub kilkunastoma efektami. To jest bez sensu bo jak sie juz planuje jakis pedalboard z efektami to lepiej kupic kolumne aktywna o stosownej mocy. Fender wypuscil wzmacniacz tranzystorowy z wieloma wbudowanymi efektami i noznym poczwornym przelacznikiem efektow co oszczedza koszt i miejsce do transportu.
Ja osobiscie mam multiefekt RP55 a i tak nie korzystam ze wszystkich jego mozliwosci i uzywam wzmacniacza (zmontowanego z modulow) audio (HiFi) z koncowka w klasie "D" o mocy RMS 100W z glosnikiem RMS 12" 150W. Taki zestaw z looperem (Jamman Solo XT) mialem na zlocie w Kozienicach.
Tak wiec dobrze sie zastanow co tak naprawde jest Ci potrzebne.
P.S.
W miejscowosci Garbatka Letnisko jest zespol, ktory byl na Jam Session w Kozienicach. Gitarzysta, wlasciciel warsztatu samochodowego, mial wlasnie taki zestaw maly pedalboard plus kolumna aktywna.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2023 13:04 przez StaCh.)
25-12-2023 09:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gajos   Offline
GITA TV
******


Liczba postów: 1,760
Dołączył: Dec 2015
Post: #255
RE: Wzmacniacze
(25-12-2023 09:05)reniY napisał(a):  
(18-12-2023 12:19)StaCh napisał(a):  Co to znaczy "moja stara jest zepsuta"? Czy gitara jest sprawna i elektronika w niej jest sprawna czy tez szukasz wzmacniacza do gitary? Wyrazaj sie jednoznacznie :-(
Miałem na myśli, że mój stary wzmacniacz gitarowy jest zepsuty i chcę kupić nowy. Myślę o wzmacniaczu Marshall

Uff, już się bałem że o inne sprawy chodzi :)
08-01-2024 01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bob_Harley   Offline
Użytkownik
**


Liczba postów: 321
Dołączył: Sep 2021
Post: #256
RE: Wzmacniacze
(14-12-2023 14:55)reniY napisał(a):  Witam!
Powiedzcie mi jaki wzmacniacz kupić do mojej gitary, moja stara jest zepsuta?
Jeśli zależy ci na wygodzie - może jakiś nie najgorszy wzmacniacz modelujący. Kupiłem ostatnio Peavey Vypyr X1 żeby się przekonać jak to brzmi, nie jest źle (a nie byłem dobrze nastawiony). Dużo efektów, ale też dużo ustawiania, co zajmuje trochę dłużej i jest mniej wygodne, niż przy zwykłym wzmacniaczu i pedałach.

Jeśli celujesz w dobry dźwięk - https://youtu.be/_-Trno4YZN0?si=dkFJuSsh...Fl&t=14949 - zobacz sobie, jaki głośnik najbardziej ci pasuje. Zobacz, które wzmacniacze mają ten głośnik i wybierz któryś.

Co do efektów - reverb sprężynowy we wzmacniaczu jest przydatny. Czasem jest tremolo, ale rzadko. Wszystkie przestery można skondensować do jednego efektu. Ja mam ProCo Rat. Bardzo uniwersalny. Phaser / flanger / chorus też można zmieścić w jednym, o ile można w nim zmieniać czas opóźnienia zmodulowanego sygnału.
09-01-2024 06:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: